دسته‌بندی نشده

چرا سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای مهم هستند؟

سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای به دسته‌ای از فروشگاه‌های خرده فروشی مشابه هم(معمولاً در متراژ زیر 140متر) گفته می‌شود که کالاها و محصولات یکسانی در آنها به فروش می‌رسد.

سوپرمارکت یک مغازه خصوصی است که انواع مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و محصولات خانگی و آشپزخانه را به صورت گروه‌بندی و دسته‌بندی شده عرضه می‌کند. در بیان ساده تر، سوپرمارکت از مغازه‌هایی که قدیم به آنها بقالی گفته می‌شد، بزرگتر است و افراد و مشتریان انتخاب بیشتر و گسترده‌ای نسبت به آنها دارند، اما از نظر دامنه‌ کالاهای تجاری، کوچکتر و محدودتر از یک فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای(هایپر مارکت) هستند.

در یکسال گذشته برخی از سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های زنجیره‌ای که شکل امروزی و مدرن همان خواروبار فروشی‌های سنتی هستند در قالب شعب فروشگاه های زنجیره ای گندم، تحت کنترل و نظارت دفتر مرکزی بوده و شعبات نمایندگی آن در نقاط مختلف شهرهای استان تهران و مناطق مختلف کشور افتتاح می‌شوند. تمام این سوپرمارکت‌‌ها، کالاهای مشخصی را از دفتر مرکزی فرانچایز بصورت نمایندگی دریافت کرده و به فروش می‌رسانند.

بر اساس نیازسنجی در بازار خرده‌فروشی و حمایت از کسب و کارهای کوچک، فروشگاه‌های زنجیره‌ای گندم طلایی  کوروش  بر آن شده تا مغازه‌های کوچک، مغازه‌های شخصی و سوپر مارکت‌های سراسر کشور را که بخش عمده و مویرگی بازار مصرف عرضه و تقاضای را تشکیل می‌دهند و بیشترین و عمده‌ترین تاثیر را برروی مشتریان خود دارند، با اعطای نمایندگی تحت پوشش حمایت‌های ویژه خود قرار دهد.

بنابراین برای فرهنگ سازی در این زمینه و تشویق مردم به خرید از این سوپرمارکت‌ها و ترغیب مالکان آنها برای پیوستن به زنجیره تامین و شعبات جدید فرانچایز فروشگاه‌های زنجیره‌ای گندم، قصد داریم در این محتوا  به آگاهی افراد زیادی که در انتخاب بین فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای یا سوپرمارکت تردید دارند و نمی‌دانند که خرید از این سوپرمارکت ها می‌تواند چه مزایایی داشته باشد و چرا باید آنها را انتخاب کنند، بیفزاییم.

فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت؟

چرا مشتریان باید سوپر مارکت‌ها را به جای فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای انتخاب کنند؟ یا چرا در رقابت انتخاب بین سوپرمارکت یا فروشگاه زنجیره‌ای، سوپرمارکت می‌تواند گزینه بهتری باشد؟

تهیه مایحتاج و آذوقه زندگی خانه و خانواده و هزینه‌های مربوط به آن از نیازهای مشترک تمام مردم است. در این بین برای خرید این مایحتاج، راه‌های متفاوتی وجود دارد که دست آخر به سوپرمارکت‌ها یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای ختم می‌شود.

خرید کالا در فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای و هایپر مارکت‌ها بیشتر جنبه احساسی دارد که می‌توان نام آن را «احساس لذت از خرید» گذاشت. به بیان ساده‌تر این شیوه خرید مشتری، بیشتر بر پایه «ایجاد احساس لذت از خرید» و مصرف‌گرایی بنا شده است نه تامین مایحتاج مورد نیاز؛ یعنی وقتی شما با سبد چرخدار از جلوی قفسه‌های پر از کالاهای متنوع، رنگارنگ و گوناگون عبور می‌کنید، چشم‌تان اجناسی را می‌بیند که شاید در لیست کالاهای مورد نیاز شما قرار نداشته باشد اما آن را بی‌اختیار برمی‌دارید و درون سبد چرخدار می‌گذارید. انگار هرچه بیشتر پر باشد، شما را راضی‌تر می‌کند. البته در کنار اینها باید گفت که دسته‌بندی اجناس در قفسه‌های مشخص و نزدیک به‌ هم نیز تا اندازه‌ای در زمان مشتری صرفه‌جویی کرده و کمتر او را سرگردان می‌کند.

در سوپرمارکت‌ها که معمولا کسبه آن در محل زندگی شما حضور دارند و شما را می‌شناسند، مساله فرق می‌کند. در این فروشگاه‌های کوچک و محدود، اغلب مواد تازه و مرغوب به شما عرضه می‌شود و اکثر مردم بیشتر می‌پسندند مواد خوراکی خود را از سوپرمارکت‌های قدیمی و ارزان تهیه کنند. رفتارهای مودبانه و دوستانه سوپرمارکت‌دارها و احوالپرسی روزانه با خریداران و تعامل عاطفی و رو در روی آنها با مشتریان و ساکنین محله، در کیفیت خرید تاثیر می‌گذارد و همه همیشه این نکته را درنظر می‌گیرند که رفتارهای دوستانه با صاحب مغازه می‌تواند در تهیه مواد غذایی تازه، مشتریان را راهنمایی کند.

در حال حاضر، سوپرمارکت‌ها امکان سفارش خرید تلفنی و تحویل در منزل و محل سکونت و کار را دارند که خود به تنهایی مزیت رقابتی و برگه برنده‌ای مهمی در رقابت با فروشگا‌ه‌های بزرگ زنجیره‌ای محسوب می‌شود. این یعنی اینکه به‌ جای مراجعه هر روزه به سوپرمارکت می‌توان از تلفن استفاده کرد و چیزهایی را که لازم داریم سفارش بدهیم و موقع تحویل گرفتن سفارش فاکتور خرید را مطالعه کنیم و همینطور بررسی کنیم که چیزی از سفارش از قلم نیفتاده باشد.

سوپرمارکت‌ها خدمات را جایی عرضه می‌کنند که نزدیک محل زندگی و سکونت مردم است و هزینه سوخت و رفت‌وآمد ندارد. بنابراین هزینه سربار خانوار  پایین می‌آید.

فروشگاه‌های بزرگ قطعا کمک بهتری به فروش کالاهای مصرفی در کشور خواهند کرد و در بلندمدت مشاهده خواهیم کرد که قیمت‌ها کاهش چشمگیری خواهد داشت و در این فضای رقابتی، مردم سود بیشتری خواهند کرد.

مزیت مهم این فروشگاه‌ها ارائه محصولات متنوع است. از طرفی مردم می‌توانند با محصولات جدید در این فروشگاه‌ها آشنا شوند و در زیر یک سقف تمام ملزومات خود را تهیه کنند. این نحوه خرید کمک می‌کند به اینکه مردم با سبک‌ها و شیوه‌های خرید همدیگر آشنا شوند. همچنین گردش مالی این فروشگاه‌ها بسیار بالا و بهتر از سایر سوپرمارکت‌هاست.

در حال حاضر در ایران به ازای هر 38 تا 40 نفر، یک سوپرمارکت وجود دارد که باید گفت ایران بعد از چین و هند رتبه سوم جهان را از نظر تعداد سوپرمارکت دارد.

در پایان لازم است فروشگاه‌های کوچک و خواروبارفروشی های سنتی و سوپرمارکت‌ها ساماندهی شوند و همچنین ضمن تجهیز و مدرن شدن و ایجاد زنجیره متمرکز تامین کالاها برای این کسب وکارها، شرایط تسویه با تامین کنندگان هم راحت و آسان‌تر ایجاد شود؛ زیرا یقینا مردم از آن بیشتر استقبال خواهند کرد که البته رسالت، اهداف استراتژیک، منافع بلندمدت و برد-برد فرانچایز فروشگاه‌های زنجیره ای گندم طلایی نیز در این راستا تعریف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *